Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp10: nekonecno je v realite v mnoha...
ivan, 10.12.2010 18:11

Kdo by koho přetáhnul, Tlapko.

Předpokladem jsou vhodné postroje a dlouhé lano. Taky nemáme vyřešený, jestli je mamuta možné považovat za zástupce slonů. No řekni, není tohle skutečný problém s kterým si nikdo neví rady? Asi by to chtělo nějaký grant a pořádně se do toho zakousnout. ;-) Vezmi do úvahy, že slon je teploktevnej a má silnější srdce, tedy je schopen podávat stabilnější výkon po delší dobu. Velryba má asi větší okamžitej záběr, ale vzhledem k menšímu srdci není schopna ho podávat po delší dobu.


(Tlak krve ve velrybím oběhu nemusí překonávat podmínky účinku tíže, to je taky důvodem proč i zachráněné velryby z mělčin většinou stejně nepřežijí, jejich vlastní váha v podmínkách gravitace zabrání okysličení krve která se začne rozkládat a zahubí je shluk bílkovin který se rozkladem začne uvolňovat do oběhu. Teď poprvé v životě použiju tohoto smailíka. :-( )

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.