Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Ano jen 1
Juras, 30.8.2006 12:04

>> Ale abych Ti odpověděl přímo: ano i kdyby bylo více našich vesmírů, tak je všechy mohu nazvat částmi většího celku (nadvesmír), takže vlastně (nad)vesmír je určitě jen jeden

To je velmi smělé tvrzení. Myslím, že neobhajitelné. Je to jenom Vaše víra. A předpokládá, že si představujete pouze hmotnou úroveň. V tom případě chybí v tvrzení jedno slůvko. Správně by bylo NÁŠ nadvesmír je jeden. Ale ani to nemusí být pravda - co když je nadvesmír zpracováván distribuovaně. Např. osoby a věci jsou do jiného nadvesmíru pouze promítány? Jakou máte jistotu že vaši nejmilejší sem nejsou pouze promítáni z jiného nadvesmíru (a naopak Vy můžete být promítán do jejich nadvesmíru...).

Představte si normální kino a filmové plátno. Myslíte si, že příběh se odehrává v tom plátnu? Anebo ve vesmíru toho plátna, čímž můžeme myslet dvourozměrnou rovinu, v níž plátno leží, anebo třeba místnost, v níž je umístěno. Mají místnost a rovina plátna společný nadvesmír?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.