Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Generátory prostoročasů a nekonečno
JJ, 15.5.2007 10:45

V diskuzi o nekonečnu se nutně musel objevit požadavek nuly (nic). Kdo umí definovat nulu, umí vypočítat nekonečno, neboť nekonečno je převrácenou hodnotou nuly. Vytvořit vesmír z ničeho je výsadou Boha a to není podstatou teorie o generátorech prostoročasů (GPČ).
Teorie o GPČ nutně předpokláda existenci hmoty (antihmoty) pomocí které je cyklicky vyráběn prostor a čas (prostoročas) najednou. Jestliže je nutná existence hmoty, byť i velmi malé, pak to není „nic“, nula, a tedy nemůže existovat ani nekonečno i když při dostatečně malé hmotě a téměř nekonečně velké energii, může při velkém třesku vznikat dosti velký prostoročas - vesmír.
Podle této teorie se náš vesmír nerozpíná v nějakém jiném nadvesmíru (ten by také musel být vyráběn pomocí změny hmoty), náš vesmír se neustále generuje právě tím rozpínáním. Proto je také zbytečně zkoumat jaký má vesmír tvar, neboť on se neustále mění a ta jeho změna nám dovoluje rozpoznávat čas.
Čili čas vnímáme jako změnu nebo pohyb hmoty a je tedy naprostou iluzí si myslet, že čas plyne. Pro plynutí času jsem nenalezl ani jeden důkaz.
Odpověď na otázku „ proč vesmír je?“ zní: Vesmír je nejvyšší GPČ a vyrábí prostoročas pro vše co se v něm vyskytuje, a jakékoli jiné menší uspořádání hmoty, od subatomárních částic až po shluky galaxií, jsou jen do něj vnořené generátory prostoročasů. Lidé, zvířata, rostliny, věci jsou zase jen generátory svých prostoročasů, vyrábějí svůj prostor a čas v souladu s celým vesmírem. Bez výroby prostoročasů, by nebylo místo na naše úvahy o nule a nekonečnu.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.