Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Ach jo

i) mám tam zase špatný nadpis,
ref.
ii) mám tam hrubky,
ref.
iii) chtěl jsem se vyjádřit lépe
ref.

ref.: Jsem nepoučitelný, jsem nepoučitelný ... 100x:-)

Ještě malé doplnění k věci:
Máme nejspíš problém s definicí, co ještě je a nebo už není náš vesmír ... Ok, jestliže bereš v potaz, že „nic“ není ... A najdu-li já na kraji vesmíru to „něco“, tak samozřejmě již nemohu mluvit o kraji vesmíru, ten přece bude až za tím „něco“ a už jsem zase zacyklenej... tak se dá pokračovat pořád do nekonečna a nemůžu přece vysvětlit pojem nekonečno pojmem nekonečno...
Samostatnou otázkou je jestli to „něco“ je jen na kraji našeho hmotného vesmíru, nebo i všude, kolem nás i v nás (že by další eter). Jelikož ale nejsou žádné stopy, důkazy o tom, že to „něco“ existuje, to „něco“ prostě neinteraguje s naším světem, tj. jako by nebylo (připouštím, že může něco takového existovat, jen o tom zatím nevíme). A když o tom „něco“ co není „nic“ vůbec nic (radši jsem se tomu slovu měl vyhnout, tak jinak: Množina našich vědomostí o „něco“ jest množinou prázdnou) nevíme, tak jak si můžeme být jistí, že je to nekonečné?

V koutku duše doufám, že jsem alespoň trochu srozumitelný, ať se na mne Svíce.cz nezlobí, ale někdy je lepší myšlenku sdělit u piva verbálně než psanou formou (to je pozvání na „jedno“;-)).

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.