Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Tři dimenze nekonečna

S bodem č. 1 se nepřu a souhlasím, v matematice tento pojem funguje. Já se Vás tedy zeptám, kde berete jistotu, že funguje i v realitě?

Ad 2. ?? konečno překonatelné??? Konečno si lze představit, tak, že veškerá energie (včetně ta ve hmotě, dle Einsteinova vztahu) je konstanta. Tuším, že pro teorii velkého třesku se s tím počítá (pokud ne tak mne opravte), a od doby velkého třesku snad platí zákony zachování, takže je stále E = konst.(= konečno)

Ad 3. Na tento bod se mi ani nechce reflektovat, protože jde o podpásovku, převádění diskuze z jiného článku (kde jste mimochodem vůbec nepochopil o co mi jde (bude to i moje chyba, připouštím to (musím se pro příště lépe vyjádřit)a podal jsem TAM v diskuzi sáhodlouhé pojednání o mých pohnutkách napsat ten článek), co je horší jde dokonce o částečnou duplicitu příspěvku (=plýtvání energií)

Pokud máte, něco dalšího k věci, sem s tím!

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.