Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: Nic je!
Juras, 24.1.2011 8:58

Pokud je v teorii množin definována nula, tak to může být prázdná množina (to by byla nula na algebraické struktuře množin s operací sjednocení) anebo jako číslo - mohutnost prázdné množiny. Nic jiného si nedokážu představit.

Součet čísla a jeho záporné hodnoty - chceš asi říct opačné hodnoty, ne? Tak to není. Nula je definována v základech algebry. Nevím, jak moc se liší terminologie různých výkladů - u nás se učí jednička pologrupy - to je prvek, který zachovává hodnotu druhého prvku vstupujícího do operace. Na násobení to znamená např. a * 1 = a. No a pokud operace je sčítání anebo je to druhá operace na složitější algebraické struktuře, potom se jedničce této struktury vzhledem k operaci sčítání říká nula. Až následně je odvozeno, co je nulou, resp. jedničkou na různých množinách (na číselných oborech jsou to čísla 1 a 0).

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.