Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

3.11.2018 13:26

Proti návrhu ministerstva dopravy

V televizi jsem zaslechl zprávu o tom, že Ministerstvo dopravy ČR chce uzákonit možnost jet na červenou při odbočování doprava.

Tím vlastně zavádí přednost zleva, což celý systém pravidel nabourává.

Vytváří také výjimku spočívající v porušení příkazu stát, když na semaforu svítí červená, což je špatně.

Pan ministr to zdůvodňuje úsporou času řidičům.

Až se řidiči naučí jezdit na červenou, čeká nás mnohem více dopravních nehod. Ono už stačí, když řidiči jezdí na červenou přes železniční přejezdy. A teď by mohli fofrovat i ve městě.

V médiích to proběhlo ještě před volbami a snad to byl jen pokus jak nalákat piráty silnic k volbám. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Úsporu času ježděním na červenou už piráti dobře znají.

Osobně bych zavedl povinný ŘP i pro chodce a cyklisty. Cyklisté neví, jak se pohybovat na chodníku a na přechodu pro chodce.

Z mládí pamatuju projekt Modrá zebra, což bylo zábavné a poučné. Také pamatuju jak jsme jednou (!) byli na dětském dopravním hřišti, ale chyběli tam policajti a my děti jsme tam dělali všechno možné, jen ne dodržování dopravních předpisů. Matně vzpomínám, jestli jsme tam drandili na kole, ale asi ano. Každopádně jak to vypadá s bicyklem na chodníku nebo na tom přechodu jsme se neučili.

Navíc řidiči stále neumí metodu zipu. Stále to je „novinka“, kterou mnoho lidí nezná. Slyšel jsem návrh přezkušovat řidiče po deseti letech, ale to prý neprošlo a možná to bylo zaměřené spíš na oční zkoušku u lékaře.

To je zbytečná hysterie. Odbočení...
Kyros, 18.11.2018 16:36

To je zbytečná hysterie. Odbočení vpravo pokud rovně svítí červená je umožněno i dnes na některých křižovatkách, ale musí tam být zelená šipka. I když odbočuje vpravo na zelenou, musí dát přednost chodcům, kteří mají také zelenou. Žádná přednost zleva se tímto krokem nezavádí. V USA to takto funguje docela dlouho. Navíc pokud takto řidič odbočuje doprava na červenou, musí dát přednost projíždějícím vozidlům ve volném směru, a poté chodcům, proto nevzniká žádná přednost zleva. Nejhorší smrt je prý z vyděšení.

Nabídka úvěru mezi jednotlivci vážným
kolovana, 24.7.2019 20:54

Ahoj, paní a mistrovská upřímnost a upřímnost jsou dvě věci, které chybí. Nabízím půjčky vážným lidem, kteří mi mohou platit úrokovou sazbu 2% ročně. Moje úvěrové podmínky jsou velmi jasné a jednoduché. Děkuji, že jste mě kontaktovali pro více informací PS: kolovana15@post.cz

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.