Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Kotlíky : Varuji"

Odpovídáte na příspěvek:

Dnes v televizi se diskutuje zdali mají...
Neuvedeno, 11.5.2016 23:05

Dnes v televizi se diskutuje zdali mají horníci dostat všechny ty výhody, které stát nezaplatil ostatním občanům vyhozeným z práce, nebo jinak znevýhodněných, kteří se nakonec ocitli v situaci, že raději šli do předčasného důchodu, protože stejně by nedostali na konci své aktivní práce víc než by dostávali při pobírání předčasného důchodu.
Podívejme se na horníky.
Vláda dává tučné dotace na zateplování domů a na kotlikové dotace. Tím se snižuje zcela uměle poptávka po uhlí. To byl také záměr státu v rámci zlepšení životního prostředí.
Jenže jsou tady ty dotace. Zde jasně nejde o tržní prostředí, ale zvýhodňování jedněch před druhými násilnou cestou.
Je možno říci, že jde o zločiné spolčení jedněch proti druhým. Cesta dotací je cesta do pekel.
Jestliže jednoho znevýhodníte a druhému přidáte tak to musí zákonitě zabraňovat sociálnímu smíru. Je to cesta k vyvolávání válečných stavů. Stavů stávek a nepřátelství.
Každý, kdo je znevýhodněn má nárok na náhradní odškodné. Při jakýchkoli dotacích. Toto se u nás a v celé EU neděje.
Jestliže zemědělci dostávají u nás dotace, tak majitelé zemědělské půdy, kteří díky tomu nemohou na své půdě pracovat, mají nárok na odškodné. Jestliže jedni vlastníci dostávají dotace na zateplení, tak ostatní vlastníci domů, kteří dotaci nedostli i když o ní nezažádali mají nárok na odškodnění, protože takto nemohou konkurovat osobám, kteří jen tak dostávají nějaké hodnoty zcela zdarma.
Je mi jasné, že ve světě, kde existuje monopol atomových zemí, tak automaticky musí následovat i monopol vládnutí a likvidace tržního systému. Je jen čas, kdy se prostě rozpadne. Život v postatomovém světě není stejný jako před výmyslem atomových zbraní a nemůžeme si myslet, že bude jiný. Jenže nelze občanům stále vyprávět, že žijeme v něčem v čem nežijeme a tvrdit, že ti druzí v ostatních monopolních seskupeních jsou horší. nebo, že jsou na tom hůř, protože jsou lenivější. Musíme si zvyknout na to, že to už lepší nebude a že holt se někdo narodil zvýhodněn a druhý ne. To je ta celá pravda. Nesmíme si hrát na spravedlivost, když je pro každého jiná. A zřejmě již bude i nadále. Je to smutné, ale je to tak. S idealismem za cenu zachování míru holt je třeba skončit, ale jak dlouho budou jedni ochotni se s tímto stavem smiřovat toť otázka.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.