Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Kotlíky : Varuji"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp5: Pane Ivane.Děkuji za rady s pilou. Já...
ivan, 7.3.2016 21:52

Jo, tak takovou lesní lázeň bych uvítal taky. Boty, kalhoty , trika už několikrát přesáhly svoji životnost, takže s tou hadrárnou by žádnej problém nebyl. Jako lesní mužíček bych docela zapadl. Prostě šupák od přírody. Nějak nemám zapotřebí mít neustále nové a nové věci, dokonalejší,složitější a otravnější.

Popravdě jsem si představoval spíš chaloupku na kuří noze. Natočím si ji podle sluníčka nebo naopak podle stínu a větru žádaným směrem - docela praktické, navíc prostor pod ní by mohl být docela dobře využitelný k letnímu sezení až k naprosto neužitečnému lenošení a dobrému pokecu.

Prostě pohoda.

Napůl chaloupka napůl větrný mlýn beraního typu.

Dříve by k panu mlynáři (Babě Jaze ) přijela parta sekerníků, vytáhli by z povozů pily, kružítka, sekery, širočiny, hlavatky, klíny, teslice, segmenty, našmolkovaný špagáty na pasy, okrové na vazáky, pozednice, kleštiny a hrotnici. Vysoké a nízké kozy, hoblíky čtyřručáky, cánhobly, uběráky, falcáky, kolíky a klíny které by hned začli rozvařovat ve vodě a ještě večer by měli na kupě natesáno pár základových vazáků - trámů.

To musela být krása když u toho skoro nemluvili a každej věděl kam kdy má sáhnout , kde zabrat a kde povolit. Podle trámů se dohodli na možné velikosti a první nákres zamýšleného už rovnou tesali do dřeva.

Mistrovská parta vše na první dobrou!

Rotundu rozebereme třeba zítra, ale lesní bydlení by se mě moc líbilo.

Zatím dobrou-

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.