Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Kotlíky : Varuji"

Odpovídáte na příspěvek:

Pane Ivane. Děkuji za rady s pilou. Já...
Neuvedeno, 22.2.2016 22:07

Pane Ivane.
Děkuji za rady s pilou. Já jsem díky motorové pile již postavil celý můj přístřešek, jenže to byla pila Italská, na kterou jsem pak nesehnal náhradní startovací kolečko, takže ji mám stále sice schovanou, ale k ničemu. U ní mi startování šlo jako po másle a hned při zapnutí sytiče. Pak jsem sytič vypnul a pokračoval v řezání.
To, že pila při startování se sytičem jen tak blafne, to tam neplatilo.
U té mé současné pily Hecht 45 po blafnutí také vypínám sytič, ale jen tak bez přidání plynu mi zatím nenaběhne. No uvidíme, jestli se to nezlapší, když teď už vím jak nastartovat, tak to zkusím podle Vás znovu a uvidíme. Nedávám si v tomto směru velkou naději.
Ona ta pila má tak velkou kompresi a já už tolik síly nemám, takže si myslím, že to nakonec stejně budu vždycky startovat s tím špalíkem, který pak vykopnu.
Jen nechápu jak to myslíte řezat hranou, nebo jak jste to řekl.
Já už mám dnes ostří řetězu dost tupé, protože jak jsem řezal trnky, tak jsem si nevšiml, že vlastně řežu něco, co háže jiskry. Nakonec jsem zjistil, že to byla ocelová trubka vyčnívající ze země a né kmínek trnky. Taky se mi jednou stalo, že nedržel řetěz dostatečně pevně a měl vůli takovou, že řetěz z lišty vypadl při řezání nějakého planého chmele. Při tom se mi trochu zdeformoval. Takže dnes pila sice řeže, ale potřebovalo by to celý řetěz vyměnit a dát nový. Už od samého začátku se mi šroub dotahující řemen samovolně rozšroubovává. No prostě jsem koupil od samého začátku pěkný kšunt. Šroub si teď soustavně hlídám, jestli není povolený a také na vůli řetězu dávám pozor více než na začátku. Jenže teď potřebuji hlavně ty trnk co nejrychleji uříznout, protože co nevidět končí zimní období a už řezat nebudu.
Naštěstí mě netrápí problémy s cenou elektřiny, protože elektřinu na pozemek přivedenou nemám. Když jsem se před mnoha lety dotazoval, co by to stálo, tak mi řekli, že je kapacita zcela vytížená a musel bych si celou trasu od trafostanice zaplatit sám, a oni by si laskavě pak vzali celou trasu do správy, což činilo výkop asi dvěstěpadesát metrů a položení kabele a postavení přípojné skřínky s elektroměrem atd. Takže do teď používám energocentrálu asi tak na 800 Wat, Ta energocentrála ani není schopná vytvářet nějaký kloudný proud, takže na jemnější spotřebiče není vhodná. Na nějaké napojení rádia, či televize můžu zapomenout. Tak akorát kalové čerpadlo, neb slabý rozbrus, či vrtačku, či přímočarou pilu, toť vše. I tak jsem rád, že energocentrálu mám. Čerpat vodu ručně z výkopů občas dělávám, ale je to makačka značně nepříjemná a na moje srdce občas značně náročná.
Celou tu práci dělám hlavně proto, abych měl tělocvik a aby s toho byl nějaký užitek, ne proto, abych se přetáhl, jako to dělají profesionální sportovci a pak byl na zbytek života lazar.
Jen chci tímto poukázat na fakt, že někteří občané si v poslední době museli zaplatit dlouhé trasy elektrického přívodu u silnice, správa elektrorozvodů si trasu prakticky znárodnila a teď ještě budou platit za přípojné místo značné finanční prostředky. Jestli tedy není lepší už si dát pár panelů na střechu a nepřipojovat se vůbec.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.