Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Kotlíky : Varuji"

Odpovídáte na příspěvek:

Teď jak jsem byl u toho mého přístřešku...
Neuvedeno, 12.2.2016 18:28

Teď jak jsem byl u toho mého přístřešku konečně jsem zprovoznil motorovou pilu. Nakonec jsem zjistil, že základní problém není propojení s cívkou, to přijde možná později, ale je ten, že asi v Číně, kde se vyrábí jsou většinou menší lidé a mají také ménší výšku bot u prstů. Takže při startování, se jim vejde bota dovnitř místa, kde se přidává plyn, kdežto mně ne. Vyřešil jsem to tak, že místo boty tam vsouvám dřevěný špalík. Mám totiž pilu Hecht myslím 45, která je tak nešikovně vyrobená, že při zapnutí sytiče se natolik omezí přísun vzduchu, že potvora pila nechce nastartovat. Funguje jen bez sytiče v běžném provozu přidáváním běžného plynu a toho dosahuji právě tím, že při startování zajišťuji větší přísun plynu /benzínu/ vložením špalíčku, který při nastartování musím okamžitě vyhodit a přidávat plyn prostředníčkem. Bez okamžitého vyhození špalíčku, by se pila rozběhla tak rychle, že by se mohla zadřít.
Pokácené trnky pak rozsekávám sekyrkou na špalku. Jinak by se mi odřezané trnky už nikam nevešly. Jsou tam pochopitelně i uříznuté maliny. Je opravdu třeba dávat pozor na oči. V každém případě je třeba mít brýle.
Jaké bude další využití rozsekaných trnek se teprve uvidí. Teď budu zase betonovat po zimě vodovodní jímku. Už mám díru v zemi. Jen se obávám, aby se mi země do jara nezesunula. Pravidelně čerpám vodu čerpadlem.
Hlavně abych vydržel se silami.
Plánů je mnoho, ale sil ubývá.
Minulý rok se mi urodily cukety. Ani jsem tomu nechtěl věřit. Napřed jsem je dal na balkon na jaře do květináčů a chránil před raním mrazem igelitovým pytlíkem. Po vyražení třech druhých lístků jsem je dal na záhon. Ty, které měly míň než tři lístky, tak ty sežrali mravenci a plži. Ti co měly tři a více lístků, tak ty už rostly tak rychle, že mravenci a slimáci už je nestačili sežrat. Dokonce i to velké horko už na ně neplatilo. Vytáhly si vodu z hloubky a ani tráva nerostla tak rychle jako cukety, takže cukety zvítězily. Když jsem pak nakonec k nim po dlouhé době přišel, tak už byly 30 cm dlouhé. Možná, že už se to nebude opakovat, protože takové horko jako minulý rok už jen tak nepřijde.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.