Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

8.10.2015 18:02

Turecko, nástroj pro vyvolání III. světové?

Koncentrace sil východních a západních mocností v Sýrii ukazuje, že se lidstvo ocitlo na prahu krize, srovnatelné s rokem 1962. Nečekaný spád, vedoucí k otevřenému vojenskému konfliktu se blíží o to více, čím více si zúčastněné strany vyřizují své účty.

Imperiálnímu kádru zjevně dochází dech. Nakonec se ukazuje, že se dá obejít bez dolaru, a to velice dobře. Jeho skutečná hodnota již není ani na úrovni toaletního papíru. Kdysi - s ropou - osvědčený monopol, jenž zajišťoval ekonomickou převahu a navýšení sázek v závodu ve zbrojení. Nyní se tento nástroj chýlí ke svému závěru. To ale znamená dvě možnosti:

Kolaps nenasytné kapitalistické ekonomiky Spojených států nebo druhé východisko: válka.

Jak za I., tak za II. světové války se Spojené státy snažili vytěžit co nejvíce. Z historické povahy zahraniční politiky je divadelní alibismus tím, co bychom mohli nazvat jejich sofistikovanou předností: Být doktor, tak vrah. Být hasič, tak žhář. Být vyšetřovatelem i zároveň pachatelem.
O tomto - až prapodivném - způsobu prosazování mocenských zájmů byly napsány celé svazky, zpráv a depeší, od I. světové až po Tonkinský incident. Ačkoliv má tento štědrý zámořský hegemon vojenské základny po celé Zeměkouli, stále je nám dokola opakováno, že agresorem je Rusko.

Ačkoliv uskupení NATO bylo založeno jako primárně OBRANNÁ aliance, na případu bývalé Jugoslávie a Libye se ukázal její pravý a skutečný charakter. Marně den před bombardováním žádal Kaddáfí o vyjednávání. Rozhodlo se, že se Libye bude bombardovat, tak se bombardovat musí. Je třeba odstranit diktátora, který z Libye učinil nejbohatší kontingent z celé Afriky, kde jeho ekonomická závislost na Americkém vývozu byla rovna zdviženému prostředníčku.
Dnes se Libye stala rozvrácenou zemí, odkud proudí hlavní koridor imigrantů z celé Afriky. „Islámský stát“ - je-li to vůbec možno takto nazvat - ve svých zvěrstvech, co do způsobu předčil mašinérii nacistů. Koalice vedená 60 státy pod vedením USA přes rok bombarduje pozice islamistů, a to takovým způsobem, že se ve své moci naopak ještě rozšiřuje. Tu a tam se objeví neověřené informace o bombardování ve dne, shazování zásob v noci. Nemluvě o tom, že 75 % náletů končí otočením. Ať již je pravda jakákoliv, jsme svědky velice neobvyklých a po sobě jdoucích nestandardních situací.

Pozice zparchantělého Turecka - člena NATO, pro demokratické hodnoty a ideály začíná být těžko myslitelná. Na jejich konto genocidy a válečných zločinů přichází další kolonka: Kurdové.
Novináři upozorňují, že z Turecka proudí zásoby munice a logistiky na podporu islamistů v Iráku, přinejmenším od r. 2012.
Zdá se, že současná pozice a způsob vedení Islámského státu naopak Turecku vyhovuje. Je to stejně tak těžko uvěřitelná představa, jako je fakt, že Švýcarské banky ještě donedávna vlastnily tuny zlata, vyrobených ze zubů z obětí holokaustu. Tento štěkací pes má jen tu výhodu, že své agresivní kousky může činit přes ohradu NATO. Toto nezodpovědné, bezohledné a nebezpečné chování může vést k novodobé válce, válce, do které budou zavlečeny všechny ostatní státy NATO, a to jen kvůli jakési fiktivní doktríně o obraně.

Koalice: Saudská Arábie, Katar, Turecko a USA stůj, co stůj chtějí odstranit syrský režim. Do hry ovšem vstoupil neobvyklý hráč: Rusko.
Vzniká opoziční koalice: Sýrie, Libanon, Írán, včetně poslední jmenované země. Přichází do tuhého. Obě koalice si plně uvědomují, že veškerá legrace skončila. Dvě loutky FSA a IS se zády první koalice, legitimní syrská vláda s podporou druhé. Jak dlouho lze takto nebezpečně balancovat? Jak dlouho lze provozovat politiku dvojí tváře?

Pokud se usiluje o vyvolání další války na Evropském kontinentě, pak právě skrze Turecko. Turecko je toho ideálním nástrojem. A proti vkamu? Na to ať si odpoví každý sám.

Závěr

- Nenechme se zavléct do války, které se nás zdaleka netýká.

- Nepodporujme agresivitu nezodpovědné zahraniční politiky.

- Nenechejme českou vládní garnituru učinit jakékoliv rozhodnutí v náš neprospěch.

- Vážně si hodnot, na kterých je vybudována celá Evropa.

- Važme si naší země a ideálů, na kterých byla postavena.

- Važme jeden druhého, neboť v dobách krize budeme oporou jeden druhému.

oni si s námi můžou... víte co!
Vlastimil Čech, 9.10.2015 8:12

Nenechme se zavléct do války, které se nás zdaleka netýká.
Nenechejme českou vládní garnituru učinit jakékoliv rozhodnutí v náš neprospěch

Jak konkrétně si to představujete?;-)

Copak nevidíte, že nás mají u (_;_) ?
Nu, třeba ti mohamedánští vetřelci... můžeme je tu nechtít. A to je asi tak všechno, co můžeme...

Podívejte se na předpodělaného Zadolárka, věčně ožralého, lidi fackujícího Kalouska, na zahraničních konferencích spícího a pomočeného Šláfenberka...

a tohleto víte?
Google o Monice MDP

1. Bývalá studentská vůdkyně z r.1989, nyní pedagožka pražského centra New York University (protizemanovské červené karty rozdávala Šárka Kadlecová, bývalá zaměstnankyně Amerického velvyslanectví - jaká náhoda !). NYU je něco, jako byl dříve VUML, jen teď je to Havlismus.

2. Monika MDP JE vdaná za Ira, Petra Mac Donagha.

3. Měla milenecký vztah s Lubomírem Zaorálkem a po jeho rozvodu s ním žila.

Proto Zaorálek brojí proti Zemanovi ?

4. Její dcera Emma Smetana je moderátorka TV Nova (narodila se v Paříži, kde M.Pajerová žila se svým prvním manželem Smetanou).

Emma Smetana žije s muzikantem a hercem izraelského původu Jordanem Haj em.

5. Sestrou Moniky Mac Donagh Pajerové, je „Biomasa“ Kateřina Jacques (jméno má po francouzském exmanželovi Christianu Jacques).

Jacques je partnerkou Martina Bursíka, předsedy strany Zelených a místopředsedy ODS Topolánkovy vlády. Porodila mu dceru Noemi.

Bursík dříve žil s Monikou - nevlastní sestrou Jiřího Dienstbiera ml.

Jiří Dienstbierst st. byl 4x ženatý, jeho třetí manželkou byla Květa Dienstbierová, bývalá manželka Ivana Havla.

Ivan Havel je bratrem ex-prezidenta Václava Havla.

Jiří Dienstbier ml. (protizemanovská klika v ČSSD) se narodil ve Washingtonu a je americký státní občan.

Odp: oni si s námi můžou... víte co!
ivana Kozárová, 10.10.2015 14:19

hledala jsem informace v cestopisu znalce na výsost povolaného: Aloise Musila. A našla - Myši a kočky,vypráví Musilův průvodce Farhán:... jsou i myši tvorové Alláhovi,chtějí žíti,proto je nutné,aby jedly.Přátel nemají,ale zato jim hrozí mnoho nepřátel.Každá myš,pronásledovaná od člověka,si naříká:Já jsem myš,dcera myši.Mé přední nohy zkomolila,synku Adamův,tvá m otyka.
Ještě více,než člověka,bojí se myši koček.Již matka všech myší se bála matky všech koček... Ubohé myši,nevědouce si rady,svolaly valné shromáždění,kde se po mnohých dlouhých řečech jednomyslně usnesly,že je nutno,aby každá kočka nosila na krku zvoneček,aby nemohla překvapiti myší.Myši nakoupily mnoho a mnoho zvonečků a jejich náčelník pověřil ty nejsrdnatější,aby je kočkám zavěsily. Ale až dosud se jediná myš tohoto úkolu nezhostila. Zvonečky leží v myším skladišti a kočky sužují myši stále...:-)

Odp2: oni si s námi můžou... víte co!
ivan, 11.10.2015 23:00

Jedinou možnou myší strategii vidím v tom, namluvit psům, že jim kočky kradou lásku jejich páníčků a odtajnit, že i kočka slyší zvonek nesený myším hrdinou ochotným položit za svoje zrádce život.

( politika v praxi )

Odp3: oni si s námi můžou... víte co!
ivana Kozárová, 13.10.2015 9:11

Pravda! ˇUpřímná polkona ,vpravdě důkaz nekonvenčního myšlení diplomata!Žel,politikové nedosahují ani zbla takové úrovně,dnes už není politika ani zločinnou zábavou,je to tupá nuda:-(Zdravím a pozdravuju!

Odp: oni si s námi můžou... víte co!
ivan, 13.10.2015 19:33

Taky jsem si říkal, jak Tokamak zabrání našemu zavlečení do cizích válek. Jak vidno, tak se války neptaj čí jsou, prostě se po světě potulují tak jako tornáda po Zemi z místa na místo, vymažou kus světa a zase zmizí, ale nikdy ne na vždy.

To, že se lidé ze stejného prostředí mezi sebou berou , rozvádí a partnersky obměňují je celkem pochopitelné a tímhle směrem postavíte mosty i v jiných činnostech nebo profesních skupinách. Třeba v prostředí cirkusáků byste vyhledal dynastie spletenců celých generací lidí z celého světa kdy se členové jedné rodiny narodily každý v jiné zemi.

To, že Ivan Havel má bratra Václava mě nepřekvapuje, spíš bych se divil kdyby měl bratra taky Ivana, ale rozumím tomu co tím myslíte. Já na bráchu brácha na mně, nebo ,, my jsme ta parta veselá. Ale co s tím ?

Tokamak Dějiny, jako takové jsou...
ivan, 11.10.2015 22:20

Tokamak

Dějiny, jako takové jsou spojitým dějem od dob klacků a pěstních klínů, nemají počátek ani konec a v kteroukoliv dobu jsou současně příčinou i důsledkem předchozího stavu. Modelově by se daly přirovnat k vývoji počasí.

Nikdy na Zemi nebylo a nebude jednotné počasí pro celý svět, natož aby se dalo řídit stejně jako společenské děje. ( Bláhové přání snivých)

Já to přirovnávám k fyzikálnímu jevu tření,kde je tření překážkou, ale současně podmínkou pohybu. Prostě tyto protichůdnosti nemohou existovat jedna bez druhé. To pouze v našich myslích jsou jednotlivé události označeny jako kilometrovníky pro naši orientaci v čase, ale náš vhled do minulosti se podobá tenké lince, zatímco skutečnost je plocha.

Už je po boji, Evropa to prosrala sama sobě kdy zarostla sádlem a ztratila přirozené instinkty.

Přehrada je protržena jejím odstřelem hrázným .!! ( ( Hráznou ) Kalná voda se už valí.

Snažme se aspoň zůstat na suchu. Koruna česká a naše řeč je zatím naším protipovodňovým valem, braňme je s největší urputností !!

Ne na Euru, ale na ,,Zlatém dukátu stojí ...

Svatý Václave, patrone země České, oroduj za nás.

Mějme to na paměti ! Iv.

Odp: TokamakDějiny, jako takové jsou...
ivana Kozárová, 13.10.2015 9:21

Taky jsem si otevřela Václavův životopis. Ale že to byl kníže,který není v historii kdejakého národa....Ač tělesně zdatnější,než bratr,zvítězil Duchem a navždy.Takového patrona má náš národ.
Jak známo,tam,kde se nedá vítězit silou se bojuje Duchem a Pravdou. Na této straně stojí Nejvyšší moc. Mnohokrát v dějinách se pak nepřátelové vymordovali navzájem mezi sebou...

Odp2: TokamakDějiny, jako takové jsou...
ivan, 13.10.2015 20:08

Ivano, co domácí zvířena ?

V této souvislosti mě napadlo jak si evropské právo poradí s jatečníma zvyklostma nově příchozích?

Odp3: TokamakDějiny, jako takové jsou...
Vlastimil Čech, 14.10.2015 8:10

vtírám se nezván:
Jaký je rozdíl mezi masem „halal“ a „košer“?

tedy kromě rozdílu v rituálních čepičkách těch semitských řezníků?

Odp4: TokamakDějiny, jako takové jsou...
Lip¤van, 14.10.2015 13:03

Přece politické znaménko.:-)

Odp5: TokamakDějiny, jako takové jsou...
Vlastimil Čech, 14.10.2015 15:47

:-):-):-) to sedlo! TREFA!

Odp3: TokamakDějiny, jako takové jsou...
ivana Kozárová, 14.10.2015 16:27

Přitoulala se k nám kočička,co vypadá skoro jako lemur:-)Tak má můj pes kamarádku. Už se mu tolik nestejská,když na pár hodin musím odejít. Sám se vysápe na všechny čtyři a funí u toho úsilím se udržet.Každej den s ním chodíme do lesa a všem to prospívá:-)Ta kočka je kočka léčitelka,minimálně léčí blbou náladu. Už se těším na sníh,to bude běh se psem do vrchu hlubokým sněhem a nazpátek sjezd po zadku dolů. Oželíme i těch pár sedřených chlupů,zas to doroste- stojí to za ten sešup a iluzi,že šlapu si sám z kopce,třeba jen po předních. Ten můj pes začíná být populární už i nejen na veterině. Má zarputilou vůli k životu. A je tím nakažlivej. Pozdrav Vám všem a Budovi pac!

Jaképak nezván, zván je každý kdo má co...
ivan, 14.10.2015 12:22

Jaképak nezván, zván je každý kdo má co říct, nebo chce vědět.
---------------------

To netuším, ale obávám se, že to budeme za chvíli vědět všichni.

Odp: Jaképak nezván, zván je každý kdo má co...
ivana Kozárová, 14.10.2015 16:17

:-)Taky si myslím

Minivelmoc
Lip¤van, 14.10.2015 13:02

Turecko si hraje na tzv. minivelmoc, podobně jako Polsko ve střední Evropě. Na Blízkém východě to bude ještě zajímavé, protože Asadova armáda zahajuje ofenzívu společně s (šíitskými) íránskými milicemi, jistěže vydatně podporovanou ruskými nálety. Sunitské Turecko tak zůstává stranou. Zajímavá bude také pozice největšího rozvraceče v regionu - Izraele - protože silně pochybuji, že by své dítě (ISIS) nechal jen tak padnout. Máme se na co těšit.:-)

Odp: Minivelmoc
Vlastimil Čech, 14.10.2015 16:09

Tu kdysi hodně krásnou Sýrii si dokázali Arabové excelentně zničit.Viděl jsem serii fotografií typu „včera a dnes“...
Navíc zničili svůj obraz vlídných, tolerantních a přátelských lidí.
Právě v Sýrii žili kdysi v mírném sousedství nejen Mohamedáni s Křesťany, ale dokonce i s Židy. Vlastně tomu byla tak i v Iráku...
Co to do toho Černého muže v Bílé chatrči vjelo, že kolem sebe tak mlátí a všecko ničí... jistě, je to Negr, ale přece jenom... Býval taky machometánem, než se stal křesťanem...tož by mohl mít soucit... přece jenom je kromě Čerňocha taky trochu Běloch... divné stvoření tenhle Husajn Obomba. Trochu běloch, trochu černoch. Trochu Keňan, trochu Američan, trochu muslim, trochu protestant. Trochu nositel Ceny Míru, trochu „Jiných lidí krve žíznivec“...
ještě něco „trochu tak a trochu naopak“?

Odp2: Minivelmoc
ivana Kozárová, 14.10.2015 16:34

V cestopisných knihách proslulého arabisty a biblisty Aloise Musila,zvaného Músa,lze najít mnoho fotografií a náčrtků pozoruhodných míst v Sýrii a mnoho zajímavých vhledů do historie.

Když jsem se díval nedávno na tu velkou...
Neuvedeno, 15.10.2015 14:00

Když jsem se díval nedávno na tu velkou černou díru ve vesmíru na telvizi a viděl jsem jak je napájená celými systémy hvězd, aby se mohla stále točit a stále požírat další a další hvězdy a ze svého střeu vyvrhovat energii na obrovské vzdálenosti, napadlo mě také porovnání s některými velkými státy tohoto našeho světa na naší zemi.
Proto, aby tyto státy mohly fungovat potřebují stále požírat energii ostatních států. Když jí spotřebují potřebují se zmocnit opět dalšího státu, aby měly zase sami nějakou energii k další expanzi.
Bývaly doby, kdy vždy po dvaceti letech přišla válka a sotva lidé zase něco vybudovali, nějaké hodnoty už tu byla po dvaceti letech válka další.
Dne je to trochu jiné.
Jsou prostě státy, které mají na svém území skrytou energii v podobě ropy a po té se jde. Výmluvy jsou různé, ale podstata je stejná. Potřeba energie ve světě je nesmírná a kdo ji má ten je bohatý a může si pískat.
Takže se bojuje o území se zdroji ropy, zdroji potřebných nerostů atd.
Původně byla Syrie přítelem Ruska a tak je na bíle dni, kdo je osnovatelem agrese. Zajisté to Rusko nebylo.

Rusko kromě toho mělo v Syrii také svou...
Neuvedeno, 15.10.2015 14:07

Rusko kromě toho mělo v Syrii také svou základnu a zřejmě také Syrie povolovala Rusku umisťovat ve svém přístavu ve středozemním moři rusům vojenské námořní lodi.
Takže, že by útok na Sadata byl útok na možnost Ruska mít ve středozemním moři své vojenské námořní lodi?
No a už tu máme hlavní podstatu konfliku a nesouhlasu se Sadatem. Monopol moci jedné monopolní tak zvané demokracie, chtěl být ještě monopolnější.

Odp: Rusko kromě toho mělo v Syrii také svou...
Vlastimil Čech, 15.10.2015 14:48

Sadat... kdo je Sadat?
Nebyl to kdysi egyptský president?

Odp2: Rusko kromě toho mělo v Syrii také svou...
ivan, 16.10.2015 17:41

Anvar as- Sádát. Egypt.

Odp: Rusko kromě toho mělo v Syrii také...
Neuvedeno, 17.10.2015 22:53

Odp: Rusko kromě toho mělo v Syrii také svou...
Myslel jsem Syrského Asáda, omylem jsem napsal Sadáta. Je to dost podobné. Skleroza je na postupu.
No musím dodat, že pochopitelně v Syrii hraje velkou roli nejen boj velmocí, ale také Islámský stát, který radikalizoval islám vzhledem k tomu, že islámské státy se cítí ukřivděný díky obsazení Iráku, bombardování Libie, vojenskému puči v Egyptě a obsazení Afganistánu. Také díky chudobě v islámských zemích jako následek velkého zvětšování populace vlivem islámu.

2C-B, Fentanyl powder, Crystal meth, Methylone
umerumers, 9.2.2018 11:41

2C-B, Fentanyl powder, Crystal meth, Methylone Crystal, (RC's) Mephedrone, JWH-018, 2C-I, 2C-E, 2C-P, A-pvp crystal, MDMA, ecstasy pills

A-pvp crystal, (RC's) Mephedrone, JWH-018, 3-CMC crystal, 4CMC Crystal, BK-MDMA, METHYLONE, BUTYLONE, HEROINE, COCAINE POWDER, Ketamine hcl , MDPV, MDIA, 2C-I, 2C-E, 2C-P, 2C-B

E-mail:== ( umer03272@gmail.com )

cocaine powder, Heroine MDMA pure, ecstasy pills, 4MMC, A-pvp crystal, MDPV, 3-cmc crystal

Discrete packaging and safe delivery within 2 to 3 days.

No a už se to v Sirii mlátí znovu...
Neuvedeno, 16.2.2018 21:50

No a už se to v Sirii mlátí znovu. Turkům se nelíbí, že by si chtěli Kurdové vytvořit v Sirii vlastní Kurdskou oblast, která by pak spolupracovala s osvobozeneckou armádou Kurdů za samostatnost v Turecku. Začínají vyhánět Kurdy v Sirii od hranic Turecka.
Před několika dny ukazovali v televizi, jak to vypadá v Turecku a to teprve člověk vidí, jak to mají Turci těžké.
Kousek za pobřežím se zvedá pohoří a tohoto pohoří je v Turecku opravdu hodně. Obyvatelnost Tureckého území je velice obtížná. Proto ta podobnost tureckého obyvatelstva je velice odlišná. Udržet Turecké území jako jeden územní celek je velice obtížné. Proto má Turecko snad třetí největší armádu na zeměkouli.
Turecko má na svém území utečenecké tábory o 3 milionech utečenců. Prostě horor.
Navíc v trochu větší nadmořské výšce už mají i v Turecku pořádnou zimu i sníh.
Navíc Turků je obrovské množství a navíc zde převládá islám.
Kromě toho právě oblast v Sirii, kde Kurdové chtějí mít svou oblast, je bohatá na ropu. Takže bitva o ropu bude asi pěkně tvrdá.
Výmluv může být spousta, ale všechno toto je důvod, proč válka v Sirii pokračuje a zřejmě jen tak neskončí.
No a uprchlíci ze Sirie budou dále přibývat a Česko bude muset na ně přispívat. Podle hesla z dob, kdy jsme byli ještě součástí Ruského bloku.
Prostě RVHP a EU jedno jsou.
Podle toho vtipu jak musel Antonín Novotný posílat výrobky do Ruska. Teď se budou a už se také poslaly buňky pro bydlení do uprchlických táborů podle hesla „To máš, to dáš“.

Má přijít Brexit, tedy odtržení...
Neuvedeno, 2.3.2018 15:23

Má přijít Brexit, tedy odtržení Británie od EU.
Jenže tu máme Irsko a Severní Irsko. Irsko má být stále v EU a Severní Irsko má být stále součástí Británie.
Jenže problém je hranice mezi Irskem a Severním Irskem. Dosud se přes hranice klidně chodí a jezdí, ale v budoucnu tedy má zde vzniknout celnice a hranice. Je také možné, že zde vznikne taková dokonalá pašerácká hranice, jak to tak bývá, když se zavedou hranice.
Kdyby ovšem tam byl klid bylo by to vše snazší. Severní Irsko je katolické a ostatní Británie je nekatolická, tedy asi anglikánská. Anglikáni mají zástupcem boha Anglickou královnu. Anglikánští kněží se mohou ženit a mít děti. Katoličtí kněží ne.
Vypadá to na obnovení střetů mezi Severním Irskem a zbylou Británií. Dvá se budou hádat a třetí se s toho bude mít dobře. Kdo to bude? Ten třetí. No přece mafie. Pašovat se bude o sto šest.
Jak z EU, tak z Británie. A vše pod palbou náboženských střetů a nenávistí.
Opět bude vidět jak jsou ty náboženství bojovná a že ani nejde o víru, ale o oblbování lidí.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru