Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Pohodlí..."

Odpovídáte na příspěvek:

Hlavní článek je o pohodlí. Proč dříve...
Neuvedeno, 18.3.2017 22:57

Hlavní článek je o pohodlí. Proč dříve pro ženy byly sukně pohodlnější? Tenkrát, když je začaly nosit, tak ještě neexistovaly nějaké vložky, či tampony a v době menstruace prostě byly stále nějak mokré. To byl hlavní důvod proč ženy zůstaly u sukní, kdežto tenkrát už muži měli kalhoty. No a dnes přecházejí na kalhoty, protože je to pro ně dnes pohodlné a hlavně netrpí tak snadno záněty vaječníků z chladu.
Je to tedy o pohodlí, které je vlastní mužům i ženám.
Jenže dnes chci mluvit o tom, co jsem dnes slyšel od zesnulého kardinála Vlka. Prý je důležitá pravda a láska. Tu prý káže každé náboženství a i ten islám. Pouze islám je prý asi o tři sta let pozadu oproti křesťanství. Islám prý neuznává tolik lidská práva, jako křesťanství. Pravý islám je prý také mírumilovný.
Co tedy na to říci.
Lidí na světě přibývá náramnou rychlostí. Takže se velmi často stává, že někteří lidé, kteří se narodili žijí v zoufalé bídě. Důvody jsou různé, proč se nemohou vymanit z této bídy.
Na příklad:
Nemohou chodit do školy. Narodili se v zoufalé bídě. Rodiče měli mnoho dětí. Jsou natolik nemocní, že nejsou schopní pracovat. Okolní lidé je zavrhli a nenechají jim vydělat peníze. Jsou staří. Jsou moc mladí a nemají tudíž dostatečnou sílu. Jsou podvyživení a proto se jim nedostatečně vyvinul mozek. Žili ve špatném životním prostředí a proto onemocněli. Měli úraz a proto jsou neschopní pracovat celou pracovní dobu. Atd, atd. Důvodů je na světě tolik, proč lidé nejsou schopni vydělávat až to není pěkné. Na příklad též, že žijí v prostředí, kde se prostě dá velice těžko něco dělat, nebo, že nemají žádné výrobní prostředky.
No a tací lidé se snaží někam emigrovat, kde mají naději, že se jim bude dařit lépe. Nebo se snaží sehnat nějaké suroviny, které zlepší jejich schopnosti něco vyrábět. Na příklad se snaží získat ropu, či půdu, či přístup k moři.
Když jim pak někdo zabraňuje se dostat k těmto zdrojům obživy, tak se vzbouří a jsou z toho rebélie, či přímo války. Války byly před náboženstvím a budou i po náboženství, protože prostě lidé chtějí žít a mají pud sebezáchovy.
Jiné je to s těmi, co mají co jíst a pít, ale chtějí se mít lepší, než se mají dnes. Ti by nemuseli válčit, či se bouřit, ale dělají to také, protože se chtějí mít jako ten vzor, který se jim stále ukazuje v televizi a oni toho nějak stále nemohou dosáhnout, protože bude vždycky někdo, kdo se má lépe než oni. Problém je ten vzor, který se jim stále dává jako příklad v televizi. Stále se uvádějí pohádky, kde existuje nějaká princezna a princ a král. Nebo herec, co jede až na konec světa a tam si užívá.
Lidem se dávají tyto vzory, aby se více snažili. Jenže ono to vytváří také u lidí velké šoky a velké požadavky a lidé jsou pak s toho, že něco nemají vlastně trvale nespokojení.
Pak se divme, že jsou na světě stále další a další války a šarvátky. Další migrace.
Když se pak k tomu ještě přidávají dotace, že jedněm se zcela vědomě přidává nezasloužená odměna a druhým ne, tak vzniká celková nespokojenost celých národů. Začne hašteření a nenávist a závist.
No a už jsem na úrovni běžných vlastnosti člověka. Nedůvěra jeden v druhého. Když se k tomu přidá, že tyto vlastnosti jsou v dějinách lidstva běžné a vlastně se za celou historii lidstva nezměnili, tak pak nemusíme mluvit ani o náboženství a máme zde typické vlastnosti lidstva. Zlobu a nenávist a závist. Náboženství jen k tomu přidává těch deset přikázání. Jenže ty se ve válkách prakticky nikde na světě nedodržují, jen když je mír, tedy jen ve vlastní komunitě, která ovšem je ovládána vlastními vládci, kteří si nepřejí, aby byli z výhodných pozic komunity vyloučeni. Tak si vymysleli pravidla, aby se udrželi co nejdéle u moci a měli se tedy co nejdéle dobře.
Takže suma sumárum je to smutný pohled na ten boží svět.
Nyní se vymyslely atomové zbraně a ty zabraňují tomu, aby se změnil stávající stav. Takže velmoci a státy si jen tak tisknou ničím nepodložené peníze a vládnoucí třídy se kopají do zadku a berou obyvatelstvu úspory, které si šetřili na horší časy, či na důchod, či pro jejich potomky devalvací měny. Prostě zbídačují některé vrstvy obyvatelstva, které jsou schopny jakž takž něco ušetřit. Tak se stává, že nakonec ti, co nešetří vůbec nic a ještě si vyrábějí potomky ve velkém jsou nakonec na tom lépe, než ti, kteří se snaží zlepšit život šetřením na budoucí časy.
Nakonec se nenávist sveze na ty, kteří nekoukají na budoucnost, ale žijí si dneškem bez přemýšlení co bude dál, místo aby se obvinili praví viníky neustálé inflace. Tímto se neustále zhoršuje životní úroveň těch, kteří se o něco snaží a zlepšuje se život těch ostatních, kteří ke všemu přijdou jako slepí k houslím. Zachraňůje to pouze nějaký idealistický vynálezce, který se na světě tu a tam ocitne a vymyslí nějaký pokrok, který zajistí rychlejší výrobu pro větší množství lidí a nedostane za to prakticky nic.
Je to smutný pohled na tento svět. A lepší to nebude.
Jenže náboženství není o pravdě a lásce, ale o nepravdě víry v Boha a slepé víře, která je schopná provádět zla, které si někdo jen tak vymyslí aby ovládal svět. Dále o nepravdě, která plodí další nepravdy v životě lidském, jako na příklad o tom, že se lidem odpustí cokoli, jestliže se párkrát pomodlí.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.