Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Ukrajina po roce v souvislostech"

Odpovídáte na příspěvek:

Myslím, že s hlavním článkem souvisí i...
Neuvedeno, 29.8.2015 15:45

Myslím, že s hlavním článkem souvisí i rusofilství. Tím se totiž zase dnes zabývala naše televiz ČT 24 v rámci politického školení mužstva.
Pan Punta zde sdělil, jako znalec historie, že i ruští potentáti z dob carského ruska považovali Český národ za ztracený pro společenství v rámci slovanské sounáležitosti, neboť prý byl pogermanizován a vyznává katolickou víru.
Pročpak nám pan Punta vsouvá takové myšlenky? No proto, že je za to někým dobře placený. Čím to, že právě takový jako on mají přístup do veřejné televize? Kdo pak nám vybírá takovýto diskutující. Že by se také ČT 24 nechala podplácet z peněz za církevní restituce?
Řekl bych, že vše je značně jinak.
Především Češi mluví češtinou, tedy slovanským jazykem a tedy se mnohem snáž dokáží naučit základy jiných slovanských jazyků a to především i ve školním věku, kdy už cizí jazyk se učí špatně.
Dále Češi jsou schopni snáze porozumět jiným slovanským jazykům i když se je neučili. Ovšem musí se na příklad naučit číst ruská písmena, což není tak těžké.
Dále člověk může dokázat své schopnosti jen v jazyce, který dokonale ovládá.
Bohužel je to tak, že němčinu, angličtinu, či italštinu neb francouštinu se v našich školách děti dokonale nenaučí, protože se neučí dostatečné množství hodin v týdnu. To co se ze slovíček naučí, bohužel stačí zase zapomenout. Především se musí slovíčka čerstvě naučená zopakovat už do jedné hodiny, pak druhý den a pak ještě asi za tři dny a nakonec za týden, aby si je člověk opravdu nastálo zapamatoval. To se ve školství bohužel nedodržuje a tak maturant už po čtyřech letech z jazyka, který nepoužívá už neumí skoro nic.
Navíc víru v Boha a k tomu ještě v katolických kostelech dnes vyznává jen mizivá skupina Čechů, protože už je dávno jasné, že Bůch neexistuje, že to je jen takový výmysl lidí, kteří nechápou fyzikální zákony přírody. Že se vznikem přírody a hmoty nemá nic společného žádný tvor žijící na jakékoli planetě. Lidé přišly na svět na základě evoluce z prostých původních virů, které vznikly pomocí přírodních chemických jevů.
Takže celé to rusofilství souvisí jen s tím, že lidé vidí, že se slovanskými národy se Češi snáž domluví, než s jinými národy. Aspoň v základních slovíčkách.
V západních státech se naši kamioňáci domlouvají rukama a nohama. Naštěstí musí být stále v kamionu, protože by jim ukradli zboží, takže je to ani moc netrápí. Tam si pustí naše CD, dají si pivo a jsou spát. Dopravní značky jsou na štěstí stejné pro celou Evropu.
Pravoslví v Rusku uznávalo za hlavu církve ruského cara. To už teď není. Anglikánská církev uznává za nejvyšší autoritu církve anglickou královnu.
Takže je autoritářký režim spíše v Anglii, než v Rusku.
No už vůbec to, že církev tvrdí, že je právoplatným zástupcem Boha na zemi je jasná forma totality. Takže by měla být upravena a církev by se měla každý rok omlouvat lidem za to jak lidi týrala celé ty století. Přiznávat těmto lidem nějaké restituce je holý zločin. Vždyť získali tyto peníze na základě podvodu a tyranie vůči prostým občanům.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.