Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Ukrajina po roce v souvislostech"

Odpovídáte na příspěvek:

pro neuvedeno
hans, 2.5.2015 23:05

Vaše chyby nejsou problém, spíš jsem nepochopil ten myšlenkový guláš. Spoustu věcí, co jste citoval, jsem neřekl, ani z textu nevyplývají.
Smíchal jste toho tolik, že není snadné reagovat. Ukrajina je smolné území, protože kdo jde na Rusa, toho láká široširá nížina jako nástupní prostor. Málo se ví, že když se schylovalo ke druhé válce, báťuška Stalin z Ukrajiny evakupoval zhruba 35% obyvatelstva, cca 80% průmyslu a skoro všechny zemědělské kapacity, včetně techniky. Blitz proletěl Ukrajinou jako nůž máslem a nejtvrdší střety se odehrály až dále poblíž Ruska. Horší to bylo, když se fronta vracela zpátky. Ukrajinci si tyhle epizody užívají, např když táhl Napoleon, zahynulo zhruba 30% obyvatelstva, vypálena byla prakticky všechna sídla. A to všechno 2x v rychlém sledu.
Divím se, s jakou lehkostí jste zmixoval svobodné státy, ruské satelity a ruské území. Ve stylu Magdalény Dobromily jste do toho vrazil averzi k atomové válce a jako dochucení vládní dotace. Výsledek však spíš vypadá jako podle Babicy...
Marně jsem čekal nějakou pointu.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.