Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Pohyblivé svátky"

Odpovídáte na příspěvek:

To stojí za zvážení a dal bych tomu...
Platfus, 13.4.2015 14:48

To stojí za zvážení a dal bych tomu aspoň jedno čtení v našem zákonodárném sboru. Nějaké náznaky, že by to fungovat mohlo ostatně jsou - za vysloveně anarchisticky volnomyšlenkářské považuju slavit Velkou říjnovou socialistickou revoluci v listopadu :-).
Problémem návrhu je jenom, že se tak trochu stírá rozdíl mezi svátkem a dovolenou. Zajímalo by mě, podle čeho by se rozhodoval zaměstnavatel, jak naložit s jeho částí svátků. Možná bychom v práci slavili výročí úspěšné firemní fůze, výročí ovládnutí akciových trhů nebo by byly narozeniny pana generálního svátkem pro všechny. Můžu sice uznávat ve shodě se zbytkem světa 8. května, kdy skončila druhá světová, jako důležité datum, ale typicky tou dobou nechodím klást věnce na hrob padlých. Úspěch je, když si nějaké datum aspoň někdy s něčím spojíme. Třeba jako ty dva…, no jak se jmenovali…, vždyť víme…, Cyril a Metůdek.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.