Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Pohyblivé svátky"

Odpovídáte na příspěvek:

he he heJste vtipným člověkem, pane...
Vlastimil Čech, 13.4.2015 11:09

he he he
Jste vtipným člověkem, pane Lipovane;-)
Přesto na tom něco je...

Ovšem dovedete si představit, co všecko by přijetí Vašeho návrhu rozpoutalo?
Např.: Ženil jsem se 20. dubna a považuji to za významnou životní událost... hmm no jo, ale určitě by se našel kdosi, kdo by řekl: „HA! PADOUCH!HITLEROVY NAROZENINY!“.. Nu, a naši „odborníci“ by stejnou metodou označili mnou vybraný svátek za propagaci nějaké ideologie, když 8.8. je kryptogram pro Heinricha Himmlera, (osmá písmena v abecedě ;-))... na některé z dat připadá událost, o které světitel nevěděl a které si kdosi spojil nějakou komplikací s něčím docela jiným... 17. března, je to pro slavení vhodný termín, či ne? No, oslavujete, že Jan Sankander byl konečně umučen! Napadlo by Vás to?
Bohužel existuje i v naší zemi jeden národ (a rasa), který je OBZVLÁŠŤ cimprlich... v tomhle datu jim vypálili jejich synagógu, v tomhle zase někdy v 16-tém století vypukl proti jim pogrom....A Vy, pane Lipovane, byste chtěl SLAVIT? Co tou svou oslavou v tak tragické datum chcete říci?
Asi by bylo nejlepší, kdyby si tihle „vyvolenci“ sepsali seznam všech datumů, kdy je nebude Vaše privátní oslava urážet a za které Vás nebudou honit k soudu pro urážku rasy a náboženství... Nu, pak ovšem by stejný seznam měli vypracovat i katolíci, mohamedáni, Svědkové Jehovy, Cikáni, zahrádkáři, komunisti, rybáři a kdoví kdo ještě... no a ve zbytku „volných datumů“ byste si mohl slavit dle libosti...

No, asi by bylo třeba sestavit nějakou komisi, nebo přímo úřad, který by ta nepřístojná data evidoval a vylučoval ze seznamu.
Můžete si zahrát hru na tento úřad...
Takže například vypadnou všechna data, co začínají na jedničku... protože ADOLF přece... no a tak dále...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.