Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Prázdnota"

Odpovídáte na příspěvek:

Hezký článek a těžké téma. Možná...
Platfus, 12.2.2015 15:33

Hezký článek a těžké téma. Možná příznačně zůstává dlouho bez odpovědi. Podvědomě tuším, že na slovech mistra Lao-c' něco bude, ale tak jako člověk snadněji poradí druhému než sobě, můžu tuhle moudrost s klidným svědomím předat dál, ale už hůr se jí dokážu řídit. Někdy se na člověka hrne tolik podnětů, že se stává strojem na odbavování povinností, a když už je po všem, tak psychohygienu moc neřeší. Pořád tolik chuti a tak málo času. Už během psaní tohohle příspěvku vím o důležitějších věcech. co je potřeba zrovna dělat. Někdy už je to jenom samotný pocit, že je potřeba něco dělat, což je samo o sobě špatně. Kamarád mi doporučil knížku Konec prokrastinace (tj. chorobného odkládání úkolů), ne že by to byl až tak můj případ, ale rád se něco přiučím. Bohužel všechny tyhle poučky jsou založený na tom zvládat svůj život efektivněji, což je jenom zdánlivý řešení. Pokud bysme se měli vrátit zpátky do Číny - včera byl na Novinkách.cz článek o poustevnících v Číně, ne, že bych jim záviděl, ale věřím jim, že mají celkem spokojený život.

Možná by bylo zajímavý zjistit, co dělají všichni jidny pravidelní přispěvatelé a proč nám teď Svíce tak stagnuje. Časová zaneprázdněnost? Nedostatek témat?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.