Malé úvahy o problémech kolem nás
8.6.2009 20:32

Lisabonská smlouva dostala v EU volbách více hlasů pro než proti

Volby do Evropského parlamentu skončili. A to dost smutně. Voliči volili pouze 4 staré známé strany, vůbec neměli odvahu volit malé strany.

Ale zpátky k mému minulému článku. Zazněl názor, že si hraju na politologa, chci manipulovat veřejným míněním, neřekl jsem nic nového, všechno jsem přečetl z volebních lístků, vlaju po větru a nepíšu nic originálního.

Tak to není. Nejsem politolog, ale politika mne zajímá, protože mi není jedno kam směřujeme, kam jde vývoj, štve mě nadávání na EU, že je to návrat do Varšavské smlouvy a podobné nesmysly. Manipulace, to je blbost, každý je svobodný člověk a rozhoduje se sám, pokud se ale nechá ovlivnit mými argumenty, pak ok, ale nebudu nikoho nutit, aby měl stejný názor jako já. V tom je rozdíl. Neřekl jsem nic nového? Nikde v novinách jsem nenašel podobný seznam, jako jsem udělal, kde by bylo všechny strany a jestli podporují nebo jsou proti Lisabonské smlouvě. Tak jsem to udělal sám a dal to na Svíci, aby i ostatní věděli. Volební lístky jsem nečetl, ale četl jsem weby stran. Nevlaju po větru, důkazem je to, že jsem volil EDS a nikoli ODS, jako většina voličů. A že nepíšu nic originálního, to taky není pravda, viz můj seznam stran pro a proti Lisabonu. Ale budu se tedy víc snažit dokazovat, proč si něco myslím.

Každo pádně chci poděkovat všem co mne četli a všem co napsali komentář, protože takový ohlas bych měl asi tak po roce psaní na blogu, kdybych místo na Svíci psal na svůj blog. A jestli politika patří na Svíci? Nejdřív jsem si myslel, že ne, protože jsem článek napsal v úterý a ve středu na Svíci nebyl, takže jsem myslel že byl zakázán, ale nakonec teda nebyl, což jsem rád a pokud moje články budou dál schvalovaný, tak je budu psát.

Tak to jen na vysvětlení, zpátky k volbám. Jak dopadly volby pokud bysme sečetli strany proti Lisabonu?
,
Libertas.cz 0,94 + Bobošíková 4,26 + Svobodní 1,26 + Nezávislí 0,54 + Dělnická strana 1,07 dává 8,07 procenta. Kdyby se Bobošíková nepohádala s Železným a jako v minulých volbách šli společně, pak by se do parlamentu dostali. Ale dobře jim tak, já jsem spokojen. Svobodní dostali srandovní jedno procento, znamená to tedy, že Klaus reprezentuje jediné procentíčko svých věrných. Špatná zpráva je, že dostanou peníze za hlasy, protože překročili to jedno procento, takže o nich na podzim znovu uslyšíme, já ale doufám že naposled. Naopak neonacistické jedno procento pro Dělnickou stranu je hrozivé. Oni dostanou prachy na to, aby za ně mohli terorizovat cikány. Ono vůbec tahle protilisabonská skvadra je neštěstí České republiky.

Počty pro schválení Lisabonu jsou veselejší čtení.
,
Když sečteme strany bez ČSSD, tak máme KDU-ČSL 7,64 + EDS 2,88 + DSZ 0,62 + Starostové a nezávislí 2,28 + SNK Evropští demokraté 1,66 + Strana Zelených 2,06 + Hnutí Zelení 0,15 dává dohromady 17,36 procent. Takže výborná zpráva, pro Lisabon je větší procento lidí než odpůrců. To je hlavní poselství těchto eurovoleb. A to v tom není obrovské procento prolisabonské ČSSD. Topolánek udělal dobře, že Lisabon protlačil v ODS, protože tím vyjádřil většinový názor celé společnosti.

Z těch ostatních stran nám zbývá KSČM, kteří jsou pro referendum o Lisabonu. Proto nejsou ve výpočtech nahoře zahrnuti. ODS je rozpolcená, většina je sice pro Lisabon, ale do prolisabonského táboru bych ji určitě nezahrnoval. A to proto, že se v EU parlamentu odtrhne od prolisabonské frakce EPP, čímž tuto frakci oslabí.

Jen pro úplnost dodám, že prolisabonští protiklausovští Liberálové.CZ dostali 0,07 procent, což bych pokládal za největší zklamání letošních voleb. Tato nadějná pidistrana se stala nicnic stranou.

Otázkou zůstává, jak vlastně volili voliči takzvané strany Pravdy a Lásky, skupina kolem prezidenta Václava Havla.
,
Do tohoto proudu patřím i já. V době největšího úspěchu, v roce 2000 dostal tento proud přes 22 procent hlasů. Když tento volební úspěch srovnáme s 17,36 procenty prolisabonských voličů spočtených výše, chybí nám něco kolem 5 procent. Myslím, že těchto pět procent voličů volilo ODS. Jejich chyba. Volili totiž stranu, která v nové frakci spolu s Angličanama a Polákama bude usilovat o vlastní reformu EU, a pokud by se jim to podařilo, vrátí nás zpět do časů Společenství uhlí a oceli. Do doby EHS, kdy společnými znaky budou jenom peníze a peníze. Žádná rovnováha proti Rusku, USA a Číně, ale tržní kolbiště, kde se zmíněné velmoci přetahují navzájem o moc. Bez toho, aby jim v tom spojená a jednotná Evropa mohla zabránit.


K článku je 34 komentářů.
Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Bára Š.
Odp: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Jimmy
Odp2: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Bára Š.
Odp3: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Jimmy
Odp4: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Bára Š.
Odp5: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Alfons
Odp5: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Jimmy
Odp6: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Bára Š.
Odp7: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Jimmy
Odp8: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... Bára Š.
Odp9: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... ivana Kozárová
Odp9: Nu, já ODS volila a proti lisabonské... gorgon
Co koho štve. .
Odp: Co koho štve. Juras
Odp2: Co koho štve. tlapka
Naivní hodnocení Juras
Mladí tomu rozumí Alfons
K tomuto článku mohu přispět jedině... ivana Kozárová
Odp: K tomuto článku mohu přispět jedině... tlapka
Odp2: K tomuto článku mohu přispět jedině... ivana Kozárová
Odp2: K tomuto článku mohu přispět jedině... Bára Š.
Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... Juras
Odp: Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... slayd
Odp2: Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... tlapka
Odp3: Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... slayd
Odp4: Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... tlapka
Odp5: Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... slayd
Odp6: Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... gorgon
Odp7: Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... tlapka
Odp8: Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... slayd
Odp9: Tanečky okolo Irska nám ukazují,že... tlapka
LS ne Pavel od vody
Odp: LS ne slayd
:-) Demokratická Evropa :-) To jsem... werterber
Zobrazit všechny komentáře...

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.