Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
19.7.2006 9:53

Odkaz Cyrila a Metoděje

Vladimir

Právě uplynulé svátky Cyrila a Metoděje mne inspirovali k tomu, abych prozradil světu, jaký vztah mám k náboženství a konkrétněji kekřesťanství. Vím, že se o víře zde na Svíci už diskutovalo, přesto si myslím že o lásce k Bohu by se nemělo přestat mluvit asi nikdy :-)

Velcí věrozvěstové na mne udělali hluboký dojem, když přijali úkolnaučit český lid věřit v Boha. Byli to oni, co mi nyní dodali sílu proměnit myšlenky ve slova. Za jejich odkaz naší zemi bych jim rád tímto článkem poděkoval.

Můj život je ovlivněný vírou v Ježíše Krista. Už si přesně nepamatuji ten okamžik, kdy Ježíš vstoupil do mého života, bylo to v někdy v dětství. Vím však, že jeho vliv nabíral na síle a moje touha přiblížit
se Ježíšovi neustále trvá. Do mého života vstoupil totiž někdo, kdo mi převrátil život naruby. Umožnilo mi to nalézt (nebo si aspoň myslím, žejsem našel) smysl života a také klid v duši. Díky tomu jsem objevil cestu, po které mám jít.

Pravidla jak žít. Předně, změnil jsem své chování k jiným lidem. Ježíš prostřednictvím Bible přesně ukazuje, jak bychom měli jednat se svými bližními a cizími lidmi. Naučil jsem se většímu porozumění a přemýšlení nad jednáním lidí.
Desatero, které nám Bůh dal abychom podle něj žili je pohlazením ve srovnání stím, co učí Ježíš. Ježíš je mnohem přísnější a proto dodržování Desatera je jen první krůček k tomu dostat se blíž k Ježíšovi. Život má určitá pravidla, proč je tedy nedodržovat? Když
nebudeme čekat, když je na semaforu červená, hrozí nám že nás přejede auto.

Když nebudeme věřit v Ježíše, nedostaneme se do nebe. Takhle jednoduché to je. Já jsem začal prvním přikázáním, totiž že budu věřit v Boha.
Někde v koutku mé duše jsem si přál, aby Bůh existoval, to bylo docela snadné. Když jsem se pak více seznamoval s Biblí, toužil jsem po Bohu stále více.

Věřit na nádherný život plný štěstí je přitažlivé, kdo by nechtěl prožít takový život? Prvním krůčkem je věřit. Když se o to pokusíme, Bůh se nad námi může slitovat a ukázat nám cestu. Je na světě něco lepšího, než
dělat radost někomu, kdo nás stvořil?

Jak se tedy přiblížit k Ježíšovi?Tak jako každý hříšník jsemsi i já musel projít obdobím, kdy jsem se
vyznal ze svých přestoupení a prosil jsem o odpuštění. Jsem si vědomtoho, že i nadále budu hřešit, protože jsem jen člověk. Ve svém životě jsem si však změnil priority a nyní je na prvním místě Ježíš, které ho chci následovat
Samozřejmě nejsem sám, komu Ježíš vstoupil do života a že si ho nemůžu nárokovat jen pro sebe. Ježíš tu není jen pro mne, je tu pro všechny lidi na tomto světě. Stačí jen upřímně chtít a věřit, že je tady na světě něco jako vyšší duchovní síla, která nás miluje a chce, aby se nám
splnily naše sny.

Je uklidňující vědět, že je zde na světě nad námi někdo, kdo moc a sílu měnit svět k obrazu svému. Který to s námi myslí dobře. Že tady existuje obrovský prostor pro zlepšování, aby člověk neustrnul na nějaké úrovni a neustále se zdokonaloval. Aby nedostal pocit, že teď všechno má a že mu nic necchybí - že má nad vším kontrolu. Protože prostě nemá. Člověk je omezený a Bůh je dokonalý.

Víra je dar, který jsme dostali, proto je si ho třeba vážit Málokdo si vlastně uvědomuje, jak velká událost se stala příchodem dvou věrozvěstů na naše území. Přinesli nám křesťanství, které osvobozuje. Pokud se člověk dostane do těžkých problémů, které neumí zvládnout, neexistuje podle mne žádná jiná síla, která by mu dodala síly a odvahy pustit se do jejich zdolání. Bez víry lidé propadnou panice, podlehnou drogám nebo alkoholu. Neboli jeden problém vyřeší tím, že si způsobí problém ještě větší. Nic takového bych nikomu nepřál. Vím, že tím nejlepším lékem je věřit, že mi Bůh pomůže v nesnázích.

Přeju i ostatním, aby okusili ten velký dar, kterým je nalezení Ježíše. Velké tajemství kde bychom ho všichni měli hledat, je v našem srdci.
Snad mi to Ježíš odpustí, že jsem takto prozradil, jaká cesta k němu vede.

Na okraj jen malé povzdechnutí. Je velká škoda, že svátek Cyrila a Metoděje není oslavován ve velkém stylu, podobně jako Irové slaví svého věrozvěsta. Snad v budoucnosti více oceníme, co pro nás tito velcí učitelé udělali.Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.